Sztuka jest odbiciem ludzkich marzeń, ideałów i dążeń, dlatego wzrusza, integruje ludzi i pomaga im poznać świat swoich wartości. W niej ujawniają się ludzkie uczucia i emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne, dlatego sztuka może pełnić rolę oczyszczenia poprzez funkcję katharsis.

W naszym projekcie „Ogrody Sztuki…” chcemy dać dostęp do tych właściwości sztuki.  Chcemy, aby uczestnicy poprawili swoją jakość życia i dobrostan społeczny, a także by mieli większą wiedzę na temat sztuki: muzyki, tańca i ruchu, rękodzieła artystycznego, teatru.

Duży nacisk będzie położony na stronę praktyczną, każde spotkanie będzie się składało z krótkiego wstępu teoretycznego i  zajęć warsztatowych. Warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanych instruktorów i trenerów na najwyższym poziomie. W ramach projektu zaprosiliśmy gości specjalnych, którzy będą na podsumowaniu projektu w niedzielę 04.12.2016r.

 

Zajęcia będą odbywały się interaktywnie w grupach max.12 osobowych.

Na każde warsztaty mogą przyjść inne osoby.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY- ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
FORMULARZ REJESTRACJI

 

OPISY WARSZTATÓW

 

1.  Zajęcia teatralne, prowadzenie: Agnieszka Pryca

Warsztat pt. „Z innej bajki”

Czy czuliście się kiedyś gdzieś jak z innej bajki? A może zastanawiacie się nad tym jaka jest wasza bajka?
Otoczenie w jakim żyjemy ma ogromny wpływ na nasze poczucie osobistego szczęścia. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zależy od nas samych.

Udział w warsztacie jest okazją do poznania „swojej bajki”, odkrycia swojego potencjału oraz wykorzystania go w pokonywaniu codziennych trudności.

W programie warsztatu m.in.: moc archetypów C.G.Junga, ćwiczenia teatralno – dramowe oraz domowa atmosfera. Zapraszamy!

metoda: drama z elementami bajkoterapii.

 

2. Zajęcia muzyczne (12.30- 15.30), prowadzenie: Sara Knapik- Szweda

Warsztat muzykoterapeutyczny – działania zmierzające do poznawania muzyki i siebie w nowy inny sposób – poprzez tworzenie, granie na instrumentach, śpiewanie, wspólne muzykowanie. Będziemy starać się w słuchać w siebie oraz posłuchać innych. Będziemy twórczo spędzać czas, wyrażać siebie poprzez muzyczne aktywności. Będzie różnorodnie, kreatywnie i z pasją

 

3. Zajęcia taneczne (16.30-19.30 ), prowadzenie: Alicja Lizurej

Taniec jest o wiele prostszy i dostępny niż się wydaje. Jest spontanicznym wyrazem nas samych poprzez ciało. Nie chodzi tu o wyrafinowany system figur i kroków tylko o spontaniczną ekspresję, która rozpuszcza wszelkie napięcia i bloki w ciele. Taniec jest jak lustro, w którym możesz zobaczyć i poznać siebie, na tyle na ile tego chcesz.

Różnorodne ćwiczenia do muzyki pozwolą Ci odczuć większą radość życia, dodadzą energii i napełnią optymizmem, a także mogą podnieść akceptację samego siebie. Na zajęciach każdy porusza się wg własnych chęci i możliwości, więc jest komfortowo i przyjaznie, a ciało staje się  jak otwarta księga pełna niezwykle istotnych informacji o nas samychJ

 

4. zajęcia z rękodzieła artystycznego (10.00-13.00) prowadzenie: Anna Zelech

Warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage opierającą się na malowaniu i przyklejaniu swobodnie wybranych motywów i wzorów na zdobiony przedmiot. Podczas warsztatów uczestnicy poznają jakich materiałów używać, jak je przygotować do zdobienia, jak dobierać wzory oraz jakie narzędzia są pomocne w uzyskaniu zamierzonego efektu. Ponadto Uczestnicy dowiedzą się podstawowych informacji na temat wykorzystania sztuki i rękodzieła w terapii a sami doświadczą uczestniczenia w procesie twórczym.


5.  zajęcia relaksacyjne   (13.30- 16.30 ),   prowadzenie: Alicja Lizurej

Co by było gdybyś…

pozbył się stresu i potrafił jeszcze lepiej wykorzystywać swój potencjał w pracy
po ciężkim dniu szybko osiągnął głęboko regenerujący relaks,
znacznie poprawił koncentrację
błyskawicznie się uczył w przyjemny sposób?
Na warsztacie przećwiczysz metody, które pozwolą Ci się  odprężyć, poczuć ulgę i oderwać się na chwilę od rzeczywistości.

 

6. Spotkanie specjalne, GODZ.17.00         

Spotkanie z gośćmi specjalnymi i podsumowanie całości warsztatów. W programi m.in. wywiad z Dyrektorem Filharmonii Śląskiej Jarosławem Wolaninem.

 

FORMULARZ REJESTRACJI